Asya Birlik, Asya Yapı, Ankara Asya Birlik, Asya Yapı, Ankara
KURUMSAL HİZMETLERİMİZ REFERANSLAR MEVZUAT İNSAN KAYNAKLARI

KURUMSAL

Misyonumuz

Kuruluşumuz yapı üretim sürecinin insan için yaşama mekanları oluşturulduğu gerçeğini her zaman en öncelikli sıraya koyarak önce kentsel-kamusal kullanımın sonra bireysel-özel kullanımının en etkin haliyle şekillendirilmesini amaç edinmiştir.

Denetim etkinliğinin; mimari ve mühendislik projelerinin oluşturulma aşamasından, yapı kullanımının başladığı aşamaya kadar insan ve kent odaklı bir süreç olduğunu kabul etmekteyiz. Kuruluşumuz, denetim etkinliğinde ihtiyaç duyulan tüm mesleki deneyimini kent-insan-yapı bağlamında en verimli şekilde kullanmayı ilke ederek faaliyet göstermektedir.

Tüm bu denetim etkinliğinin yapılması sırasında önce bilimsel mesleki veriler, sonrasında kanun,tüzük,yönetmelik ve genelgeler dikkate alınır.

Vizyonumuz

İnsanın bedensel ve ruhsal açıdan tam bir iyilik halinde olması ihtiyacında yapısal çevrenin ne derece önemli olduğunun bilincinde olarak mesleki faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Tüm bilimsel verilerin gerekli biçimde ele alınması gerektiğini unutmadan "Kendin için denetim, Kentin için denetim" anlayışının yapı üretim sürecinde görev alan herkes tarafından özümsenmesinin medeniyetin gelişimindeki en önemli ölçütlerden biri olarak görmekteyiz.

Kuruluşumuz bu sorumlulukların bilinci ile Yapı üretim sürecinin her aşamasında bulunmayı, her aşamada şeffaf ve denetlenebilir bir model geliştirmeyi ve oluşturulan bu modelin ulusal ve uluslararası alanda sürdürülebilirliğinin sağlanmasını amaç edinmiştir.

BİZ KİMİZ?

Gökay Celep

gokay.celep@asyabirlik.com

1984 yılında Ankara’da doğdu İlköğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi-Mimarlık Bölümünde tamamladı. 2008 den itibaren Mimarlık mesleğinin içinde yer almaya başladı. Bu süreçte alışveriş merkezi, rekreasyon alanları gibi işlerde saha sorumluğu üstlenmişken 2010 yılından itibaren hastaneler, eğitim yapıları, askeri tesisler, kamu hizmet yapıları gibi işlerde proje koordinatörlüğü yapmıştır. 2014 yılı itibarı ile Asya Birlik Yapı Denetim şirketini kurmuş ve hala bu kuruluşu idare etmektedir. Mesleki alanda birçok gönüllü atölye çalışmasına katılmış yerel üretimler-küresel pazar ikilemi üzerinde, mimari koruma programları ve üretim ilişkisi üzerinde çalışmalar yapmıştır. Üniversite yıllarından itibaren sanatın-dansın ve müziğin içinde olmakla birlikte 2002 yılından itibaren aktif olarak Arjantin Tango ile ilgilenmektedir.

Mahmut Yıldız

mahmut.yildiz@asyabirlik.com

1983 yılında Adıyaman’da doğdu, ilköğrenimini Adıyaman ve Malatya’da tamamladıktan sonra Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi-Mimarlık Bölümünde tamamladı. 2008 den itibaren Mimarlık mesleğinin içinde yer almaya başladı. Bu süreçte yurtiçinde ve yurtdışında Müze, Otel ve Fakülte yapılarında saha sorumluluğu üstlenmiş 2011 yılında Ankara’da CMA Mimarlık Şirketini kurdu ve ağırlıklı olarak konut projeleri üretmeye başladı. 2014 yılı itibarı ile Asya Birlik Yapı Denetim şirketinin kurucuları arasında yer almıştır. Halen serbest mimar olarak çalışan Mahmut Yıldız aynı zamanda Asya Birlik ailesinin proje koordinatörlerindendir. Mesleki birçok ulusal mimari proje yarışmasına katılmış ve ödüller almıştır.

Mikail Güvenç

mikail.guvenc@asyabirlik.com

1982 yılında Ankara’da doğdu ilköğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra yükseköğrenimini Osmangazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği-Makine Mühendisliği bölümlerinde çift anadal yaparak ve İnşaat mühendisliği bölümünü de birincilikle bitirerek tamamlamıştır. 2005 yılından itibaren Güvenç Mimarlık ve Proje şirketinde İnşaat Mühendisi ve Makine Mühendisi olarak çalışmakta olup 2014 yılı itibarı ile Asya Birlik Yapı Denetim şirketinin kurucuları arasında yer almıştır. Halen Serbest İnşaat Mühendisi ve Makine Mühendisi olarak çalışan Mikail Güvenç aynı zamanda Asya Birlik ailesinin proje ve saha koordinatörlerindendir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Burhan Doğan

1952 yılında Ankara’da doğdu 1978 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden İnşaat Mühendisi olarak Mezun oldu 2008 yılına kadar kamuda teknik personel, şube müdür yardımcısı ve şube müdürü olarak görev yapmıştır. 2008 yılından itibaren Proje ve Uygulama Denetçisi İnşaat Mühendisi olarak çeşitli yapı denetim firmalarında çalışmış 2014 yılı itibarı ile AsyaBirlik ailesine katılmıştır.

Abdullah Mutlu

1958 yılında Ankara-Nallıhan’da doğdu 1982 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden Mimar olarak Mezun oldu 2013 yılına kadar kamuda teknik personel, şube müdür yardımcısı ve şube müdürü olarak görev yapmıştır. 2014 yılı itibarı ile Proje ve Uygulama Denetçisi Mimar olarak AsyaBirlik ailesine katılmıştır.

Şaban Sesveren

1947 yılında Nevşehir’de doğdu 1973 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden İnşaat Mühendisi olarak Mezun oldu 2003 yılına kadar kamuda teknik personel olarak görev yapmıştır. 2003 yılından itibaren Yapı Denetçisi İnşaat Mühendisi olarak çeşitli yapı denetim firmalarında çalışmış 2014 yılı itibarı ile AsyaBirlik ailesine katılmıştır.

Mehmet Yıldırım

1941 yılında Sivas-Divriği’de doğdu 1975 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden Elektrik Mühendisi olarak Mezun oldu 2003 yılına kadar kamuda teknik personel şube müdür yardımcısı olarak tüm yurtta görev yapmıştır. 2003 yılından itibaren Proje ve Yapı Denetçisi Elektrik Mühendisi olarak çeşitli yapı denetim firmalarında çalışmış 2014 yılı itibarı ile AsyaBirlik ailesine katılmıştır.

Mehmet Haldun Yıldırım

1951 yılında Ankara-Beypazarı’nda doğdu 1974 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden Makine Mühendisi olarak Mezun oldu 2007 yılına kadar kamuda teknik personel olarak görev yapmıştır. 2007 yılından itibaren Proje ve Yapı Denetçisi Makine Mühendisi olarak çeşitli yapı denetim firmalarında çalışmış 2014 yılı itibarı ile AsyaBirlik ailesine katılmıştır.

Telefon & Faks 0312 390 00 22 / bilgi@asyabirlik.com

Tüm hakları Asya Birlik’e aittir, izinsiz kullanılamaz © 2014 / Tasarım Altan Sarı Web Design